Zdrada chłopaka i szanse na odbudowanie związku

Zdradziłam chłopaka po roku czasu bycia razem.Z tego powodu odeszłam od niego nic nie mówiąc.Spotkaliśmy się bo chciał wrócic ja mu powiedziałam o zdradzie wiadomo jak zareagował ale stwierdził ze chce spróbować byc razem dalej nawet po ty.Jak zrobić żeby zapomniał o tym.bardzo mi zależy na nim i żąłuje tego co zrobiłam

Dzień dobry.

Nie da się spowodować, by ktoś o czymś zapomniał, można jednak swoim postępowaniem sprawić, by pomimo tego, co się stało, wybaczył. Warto też mieć na uwadze, że zdradziła Pani chłopaka dwa razy - raz, gdy go Pani zdradziła, a drugi raz - gdy odeszła od niego bez słowa. To, że pomimo takiego potraktowania wciąż chce być z Panią, świadczyć może o jego zaangażowaniu w tę relację, wskazuje też na to, że dotychczas to Pani była "biorcą" w tym związku. Jeżeli rzeczywiście zależy Pani na chłopaku, Pani obecne zaangażowanie w relację powinno być większe, a przynajmniej takie samo, jak wcześniej u partnera.

Pozdrawiam.

Witam,

To rzeczywiście trudna sytuacja, jednak dradę można wybaczyć i zacząć związek na nowo. Ważne jest jak związek będzie wyglądał później, czy tematy dotyczące braku zaufania, zdrady i zawodu będą się pojawiały w rozmowach. Utrzymanie równowagi po zdradzie będzie procesem długotrwałym a sam związek, mimo że miał wcześniej swoje reguły, będzie już opierał się na innych zasadach.
Proszę porozmawiać z chłopakiem o tym co się stało i jak on widzi przyszłość związku.W tej sytuacji ratowanie związku to czas i praca nad sobą i relacją z chłopakiem. Ważne by zastanowiła się Pani nad tym jak odbudować zaufanie chłopaka, jaką pracę wykonać, żeby na nowo zdobyć jego zaufanie, odbudować intymność i komunikację.Ważne jest by przemyślała Pani swoje doświadczenia, wspomnienia i oczekiwania wobec chłopaka, warto skorzystać z tego trudnego doświadczenia i wykorzystać je przy budowaniu związku na nowo, być może przyniosło ono dojrzałość i siłę do zmiany.Jeśli jednak wspomnienia z przeszłości i rozmowy o zdradzie będą pojawiały się zbyt często w relacji z chłopakiem, może warto je wyciszyć poprzez pracę z terapeutą, która może być pomocna w odbudowywaniu związku.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

Nie da się spowodować tego, że ktoś zapomni jakieś zdarzenie. To, co możecie Państwo wspólnie zrobić, to pracować nad Waszą relacją i nad odbudowaniem zaufania. Fakt, że Pani chłopak chce podjąć taką próbę, jest dobrym znakiem. Warto jednak nie tylko dalej być ze sobą, ale spróbować zrozumieć, co takiego się działo w relacji, że doszło do zdrady. W tym pomocna będzie terapia par.