Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak odbudować związek po zdradzie?

Witam,kilka miesięcy temu dowiedziałem sie przypadkowo od kolezanki zony o zdradzie żony która miała miejsce kilka lat temu,żona potwierdziła po ostrej wymianie słow,próbuje naprawiac nasz związek 18 letni,chyba jej wybaczyłem ale nie mogę zapomnieć o tym co zrobiła i nie raz wytknę jej to,nie wiem co mam dalej z tym zrobić,jak zapomnieć,też chcę naprawić nasz związek.Pomóżcie
MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu

Czy warto do siebie wracać po rozstaniu?

Witam Pana, zdrada w związku jest zawsze bardzo krzywdząca, osoba zdradzona ma prawo czuć się oszukana, ma prawo czuć złość, smutek, głęboki żal. Budowanie związku po zdradzie ma sens, gdy osoba zdradzona będzie w stanie wybaczyć i pracować nad nową jakością relacji po kryzysie.

Wybaczyć nie znaczy zapomnieć, bo nikt nie wymaże tego co się wydarzyło, wybaczyć to wyzbyć się balastu krzywdy i trudnych emocji, które są z nią związane. Ciągłe wracanie do bolesnego wydarzenia, wytykanie zdrady niestety nie buduje, a powoduje konflikty. Jeżeli jest w Panu pokusa odwoływania się do zdrady żony oznacza to prawdopodobnie, że nie przepracował Pan w sobie tego problemu, nie przeżył przykrych emocji. Jeżeli ma Pan poczucie, że samemu będzie Panu ciężko się z tym uporać, może warto pospotykać się z psychologiem, który pomoże Panu przejść ten trudny czas. Dla par w kryzysie (także po zdradzie) jest także możliwość spotkań wspólnych z terapeutą pracującym z parami. Proszę rozważyć te propozycje, bo sytuacja małżeńska którą Pan opisuje nie służy ani Panu ani żonie.

Agnieszka Szafrańska-Romanów pracuje w Warszawie jako pedagog, psycholog i psychoterapeuta. Swoim pacjentom oferuje realną pomoc w zakresie utrzymania oraz przywrócenia równowagi zdrowia psychicznego. Z jej usług można obecnie skorzystać podczas wizyty w Centrum probalans, a także w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy