Zdrada w związku małżeńskim

Witam. Żona zdradziła mnie dwa razy w naszym związku który trwa już 15 lat. Wiem że było to pod wpływem alkoholu ale było. Wybaczyłem jej te zdrady mamy 11 letnią córkę. Mam problem gdy wychodzę do pracy cały czas myślę co ona robi czy nie zrobi czegoś głupiego. Kocham ją bardzo ale ciągle się zamartwiam i nie mogę sobie z tym poradzić.

Mam wrażenie, że usiłuje Pan za dużo wziąć na swoje barki. Zdrada to naruszenie zaufania i aby je odbudować, obie strony muszą nad tym pracować. Czy żona stara się odbudować to zaufanie? W jaki sposób? Czy to, że zdrada miała miejsce pod wpływem alkoholu tak naprawdę coś wyjaśnia? Być może - aby utrzymać rodzinę w całości - boi się Pan konfrontacji z własnym bólem. A przecież ma Pan prawo cierpieć. Ma Pan prawo wątpić. Te uczucia nie znikną ot tak po prostu. Aby coś zmienić, potrzeba wspólnej pracy. Może warto podjąć terapię małżeńską?

Witam,
no normalne, że odczuwa Pan wątpliwości w sytuacji, gdy żona nadużyła Pana zaufania. Tego nie można tak szybko odbudować. Proszę pomyśleć nad rozpoczęciem terapii dla par. Podczas terapii będą mieli Państwo okazję dowiedzieć się co takiego zadziało się wtedy w Państwa małżeństwie, że zdrada miała miejsce. Będą mogli też Państwo pracować nad budowaniem zaufania wzajemnego.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl