Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wybaczyć zdradę partnera?

Znamy się z moim chłopakiem zaledwie od roku i niedawno dowiedziałam się przypadkowo, że mnie zdradził (przespał się ze znajomą)- twierdzi, że to był błąd, żałuje tego i paradoksalnie to uświadomiło mu, jak bardzo mu zależy. Bardzo dobrze nam się układało, byliśmy oboje szczęśliwi. Twierdzi, że czasami czuł, że nie traktuje tego związku tak poważnie jak on, natomiast ja długo martwiłam się, że nie mówi mi, że mnie kocha i ukrywałam uczucia. Kocham go, ale jak wybaczyć?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Terapia dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o terapii dzieci autystycznych.

Wybaczenie to jedno, a odbudowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa w relacji to drugie. Czeka Państwa wspólna praca, czasem nawet trudniejsza niz "zaczynanie od zera", bo Państwo zaczynają z "bagażem". Nie znaczy to, że się nie uda, znaczy jedynie, że jest to praca.
Oczywiście jeśli z jednej strony jest rzeczywista skrucha, motywacja do zmiany i zaangażowanie z dwóch stron.
Ważne, żeby ujawnić i przepracować wszystkie emocje związane z tym, co Pani czuje i myśli. Zrobić to przez jakiś czas i koniecznie domknąć temat. Czasem pomaga także jakieś zadośćuczynienie, na które partnerzy wspólnie sie decydują. Pani daje kredyt zaufania, bez nadmiernego sprawdzania, partner pokazuje, że jest tego zaufania godzien. Oboje Państwo monitorują jak się czuja, jak wygląda Wasza relacja, zaufanie, bliskość itp i na tej podstawie ciągle w rozmowie i otwartości ustalają wspólne priorytety, zasady.
Zawsze też można skorzystać z porady lub terapii par i małżeństw i przepracować to wszystko pod opieka specjalisty.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam, rozumiem, że jest to trudna dla Pani sytuacja, ponieważ wciąż myśli Pani o przeszłości, ma trudności z zaufaniem do partnera. Proszę szczerze porozmawiać o całej sytuacji z chłopakiem, aby nie pozostawić żadnych niedomówień, które mogłyby wciąż powodować uczucie niepokoju, niepewności. Jeżeli dobrze zrozumiałam Pani chłopak myślał że nie traktuje Pani tego związku poważnie, a Pani martwiła się że partner nie mówi że ją kocha. Być może zabrakło między Państwem rozmowy o swoich uczuciach, otwartej komunikacji. Ważne jest wzajemne zrozumienie i przebaczenie aby móc na nowo odbudować związek, zaufanie. Na to potrzebny jest czas. Przesyłam link do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-odbudowac-zwiazek-po-zdradzie
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

0

Witam, w tak trudnej sytuacji jakiej się Pani znalazła dobrym pomysłem wydaje się być wizyta u psychologa, który pomoże Pani odnaleźć się po kryzysie, spojrzeć na związek z perspektywy i dojść do konstruktywnych wniosków. Nierzadko bywa tak, że faktycznie jak stracimy coś ważnego to dopiero wtedy doceniamy tego wartość- może i tak rzeczywiście jest w przypadku Pani partnera. Pytanie tylko czy Pani jest w stanie odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości. Pozdrawiam, Monika

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy