Czy możliwa jest ciąża u 45-latki?

Podejrzewam ciążę 5-6 miesięczną, czuję ruchy dziecka na dole, źle się czuję od kilku miesięcy,a lekarz w USG dopochwym nie widział ciąży?Czy to możliwe?Czy byłaby bardziej widoczna w USG przez brzuch, którego lekarz nie zrobił,bo zbagatelizował,że to ciąża i z racji mojego wieku chyba stwierdził,że urojona?.Czy dziecko może być tak ułożone,że przez tylko USG dopochwowe nie będzie widoczne? Boję się,bo zorientowałam się późno, myślałam,że przekwitam i zaburzenia chormonalne.Ciąża późno wykryta, ominęły mnie badania genetyczne tak dla mnie ważne, stąd proszę o pomoc i poradę.
KOBIETA, 45 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim konieczne jest potwierdzenie ciąży, ponieważ póki co są to tylko przypuszczenia. Jeśli nie wierzy Pani lekarzowi, to proszę po prostu zrobić test ciążowy z moczu bądź oznaczyć poziom hormonu beta-HCG. W ciąży będzie on podwyższony.

Ciąża w 5-6 miesiącu z pewnością dawałaby już jakieś objawy. Lekarz uwidoczniłby ją także podczas badania, a z jakiegoś powodu ją wykluczył. Zanim zacznie się Pani przejmować brakiem badań genetycznych, proszę koniecznie powtórzyć badania, by ostatecznie wykluczyć bądź potwierdzić obecność ciąży.

Odpowiedzi na podobne pytania można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-13-tygodniu-po-stosunku-lekarz-mogl-nie-zauwazyc-ciazy-na-usg-dopochwowym,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lekarz-mogl-nie-zobaczyc-7-tygodniowej-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przy-usg-dopochwowym-widac-jest-7-miesieczna-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.