Czy możliwe aby ciąża już była widoczna?

Dzień dobry, Zrobiłam dzisiaj test ciążowy, dokładnie dwa tygodnie po stosunku. Wynik testu był pozytywny. Za pięć dni kończy mi się okres wypowiedzenia w pracy. Jest możliwość jego wycofania pod warunkiem, że przekaże zaświadczenie o ciąży. Mam umówioną wizytę u lekarza za 3 dni. Czy jest szansa, że w badaniu usg ciąża będzie już widoczna, żeby takie zaświadczenie mogła od lekarza dostać?
KOBIETA, 33 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pęcherzyk ciążowy można uwidocznić podczas badania USG w okolicach 4-5. tygodnia ciąży. Proszę pamiętać, że wiek ciąży liczy się od daty ostatniej menstruacji, a nie dnia, w którym odbył się stosunek. Nasz ekspert z zakresu ginekologii uważa, że pęcherzyk ciążowy nie będzie widoczny dwa tygodnie po stosunku. To zbyt wcześnie.

Jeśli więc lekarz nie będzie mógł uwidocznić pęcherzyka ciążowego, to warto oznaczyć poziom hormonu beta-HCG – jeśli będzie podwyższony, to również będzie oznaczało ciążę, choć takie potwierdzenie może być niewystarczające dla pracodawcy.

Podobne pytania umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-lekarz-na-usg-moze-zobaczyc-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/usg-dopochwowe-2-tygodnie-od-wspolzycia-i-brak-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-mozliwe-ze-w-6-stym-tygodniu-nie-widac-jeszcze-zarodka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.