Czy jest możliwe, że ciąża jeszcze nie jest widoczna?
Zrobiłam 3 testy ciążowe, wszystkie pozytywne i dziś byłam na wizycie u ginekologa. Po badaniu i USG lekarz stwierdził że w macicy nie widać żadnej ciąży, powinnam być teraz gdzieś w połowie 5 tygodnia i zalecił zrobienie jutro rano badań z krwi i jeśli wynik będzie wysoki to podejrzewa ciążę pozamaciczną. Po powrocie od niego zrobiłam jeszcze jeden test ciążowy i również wyszedł pozytywnie, kreska jest wyraźniejsza niż na poprzednich testach. Czy jest możliwe że ciąża jest prawidłowa, tylko jeszcze nie widoczna? Dodam tylko że w 4 tygodniu ciąży miałam słabe krwawienia i plamienia, a objawy takie jak mdłości, zmęczenie, bóle piersi mam cały czas. Proszę o szybką odpowiedź bo troszkę mnie nerwy zżerają. Dziękuję.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
powinna Pani zastosować się do zaleceń lekarza. Niestety w przypadku ciąży pozamacicznej testy ciążowe będą dawały wynik pozytywny, ponieważ hormon beta-HCG będzie obecny w organizmie. Również objawy ciążowe będą niemal te same zarówno w przypadku ciąży pozamacicznej (ektopowej), jak i prawidłowej.
Lekarz zalecił Pani oznaczenie poziomu beta-HCG we krwi z uwagi na to, że w przypadku ciąży pozamacicznej zauważyć można wysokie stężenie tego hormonu z jednoczesnym brakiem zarodka w jamie macicy. Możliwe jednak, że zarodek pojawi się na kolejnym badaniu USG. Trzeba być dobrej myśli!
Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-zarodka-czy-moze-to-byc-ciaza-pozamaciczna,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-mozliwe-ze-w-6-stym-tygodniu-nie-widac-jeszcze-zarodka.