Czy w tej sytuacji ciąża jest jednak możliwa?

Witam! Ostatnia miesiączka 6-11.04, założona wkładka domaciczna. Okresu nadal brak. Tydzień temu we wtorek wykonano 6 tesów ciążowych - wszystkie pozytywne. Wizyta w środę u lekarza nie potwierdziła ciąży. Lekarz przepisał duphaston 2x dziennie do niedzieli. W sobotę ponowny pozytywny test ciązowy. Lekarz każe czekać jeszcze 4-5 dni. Czy Czy ciąża jest możliwa? Pozdrawiam
KOBIETA, 35 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro wszystkie testy ciążowe dają wynik pozytywny, to wskazuje to na ciążę. Być może ciąża jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie, skoro lekarz nie był w stanie jej potwierdzić na podstawie wyniku badania USG.

Warto byłoby oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG we krwi. Wynik, który wskaże więcej niż 5 mlU/ml, będzie potwierdzeniem ciąży.

W obecnej sytuacji nie pozostaje Pani nic innego, jak zaczekać – tak jak proponuje lekarz. Czas wszystko zweryfikuje. Proszę być pod kontrolą ginekologa.

W naszym serwisie pojawiały się podobne pytania. Znaleźć je można pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-a-wkladka-domaciczna-1,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-a-wkladka-domaciczna-mirena,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-3-miesiacach-od-zalozenia-wkladki-domacicznej-okres-spoznia-sie-juz-6-tygodni-czy-moge-byc-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.