Czy mogę zażyć tabletkę po?

Czy przy założonej wkładce antykoncepcyjnej (Mirena) mogę zażyć tabletkę dzień po -Escapelle? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli wkładka antykoncepcyjna Mirena została założona w prawidłowy sposób, to wykazuje się ona wysoką skutecznością i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych form zabezpieczania przed ciążą. W związku z tym nie powinna Pani przyjmować tabletki awaryjnej Escapelle.

Jeśli natomiast wkładka Mirena przesunęła się i nie działa tak jak powinna, to proszę udać się do ginekologa.

Zastosowanie Escapelle nie powinno w sposób negatywny wpłynąć na działanie wkładki, jednakże nie ma potrzeby stosować dwóch metod antykoncepcyjnych.

Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tabletka-po-dziala-niekorzystnie-na-wkladke-mirena,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-a-wkladka-domaciczna-mirena.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.