Problem z emocjami u 20-letniej osoby

Witam, mam 20 lat, kompletnie nie radze sobie z emocjami, mam partnera z którym wgl niepotrafie sie dogadac ponieważ wszystko co mowi odbieram negatywnie, kazde zwykle zdanie/pytanie, od razu wpadam w szal, zaczynam krzyczeć, robi sie z tego okropna awantura, nie ufam mu wgl, caly czas go podejrzewam o zdradę, kontroluje go na kazdym kroku, jak jestem sama caly czas placze, mam caly czas zle mysli, nie potrafię cieszyć sie życiem ani myslec pozytywnie, z kazdym dniem jest gorzej, proszę o pomoc.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz Psychologia, Żelechów
100 poziom zaufania

Witam
Problemy z kontrolowaniem emocji i napady złości
są zazwyczaj reakcją obronną ludzkiej psychiki na lęk
czy traumatyczne przeżycie.
Źródłem Pani problemów z kontrolowaniem emocji są
zapewne Pani przykre doświadczenia z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko
podczas osobistej konsultacji
Zachęcam Panią do psychoterapii.
podczas której leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania
Pozdrawiam serdecznie

Mgr Anna Ingarden
Mgr Anna Ingarden Psychologia, Kraków
80 poziom zaufania

Wydaje mi się,ze pani problem jest głębszy niźli tylko brak kontroli emocji. Myślę,że najlepszym wyjściem będzie podjęcie przez panią psychoterapii, która:
- pomoze pani znaleźć źródło problemów i je zniwelować
- pozwoli nauczyć się kontroli i zarządzania emocjami
- pozwoli popracować nad swoją samooceną i pewnością siebie, które (jak mi się wydaje) sa mocno obniżone i to powoduje eskalację problemów.
Proszę nie czekać aż "samo przejdzie". Skoro jeszcze "nie przeszło" to znaczy, że trzeba podjąć konkretne kroki ku zmianie. Pozrawiam

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty