Problem z odczuwaniem emocji

Jakis czas temu skupialem sie na emocjach jakos gdy sb uswiadomilem ze sie stresuje jakby emocje poszly do glowy, w sensie nie czuje ich w ciele, ale boli mnie glowa mam mrowki na glowie i wszedzie czuje sie tak samo. Musialem nauczyc sie myslec bez emocjinale nawet jak myslemze tu mam sie bac to strach nie powstaje gdy mi ktos cos kupi to wiem ze to jest mile, ale nie powstaje euforia ani emocja. Nie da sie mnie przestraszyc;/ blednie przez to interpretuje swiat nie wiem jak zyc i do kogo iść?

Witam, odczuwanie emocji jest podstawa naszego funkcjonowania, nie wiem co oznacza dla Pana ,,musiałem nauczyć się funkcjonować bez emocji", jednak jeśli pojawia się u Pana pewne ,,znieczulenie" emocjonalne, ma ono swoja przyczynę z tego co Pan pisze zapewne w doświadczeniach. W tym momencie odczuwa Pan dyskomfort z tym związany, proszę udać się do psychologa lub lekarza psychiatry i porozmawiać bardziej o rzeczach, o których Pan pisze.Specjaliści pomogą ,,to wszystko" poukładać. Pozdrawiam.

Zachęcam do konsultacji psychologicznej. Podobne objawy mogą być przejściowym kryzysem, sygnałem przemęczenia czy trudności relacyjny, jak poważniejszych trudności czy zaburzeń (np osobowości). Diagnoza pozwoli przyjrzeć się źródłom trudności i poradzić sobie z nimi.