Problem z odczuwaniem uczuć

Dzień dobry,mam problemy wynikające z braku odczuwania uczuć.Nie umiem się cieszyć życiem,sprawia mi ogromną trudność powiedzieć komuś że go lubię (bo po prostu nic nie czuję).Dominują we mnie emocje negatywne, bardzo łatwo się denerwuję i jestem nieprzyjemny dla bliskich.Czuję wewnętrzną pustkę,jakbym żył obok prawdziwej rzeczywistości. Mam ogromne trudności z nawiązaniem emocjonalnej więźi.Proszę o informację gdzie się udać w Wa-wie z tym problemem, który-jak zdałem sobie sprawę-mam od zawsze.

Witam,
zapraszam do OHIP,jeżeli jest Pan w Warszawie i zbadania powodów ,dlaktórych ma Pan ciągłe poczucie napięcia i dyskomfortu.Niewątpliwie pogłębia go też fakt,że nawiązuje pan kontakty pozorne,próbując zaprzeczyć wewnętrznej niechęci,zamiast pozwolić jej w pełni "dać o sobie znać".Nie dostrzegam jednak aleksytymii/braku zdolności odczuwania/.Raczej walkę i obwinianie się,że nie odczuwam wyłacznie euforii.
Pozdrawiam i zapraszam.

Proszę pana,

może Pan skorzystać z pomocy w poradni zdrowia psychicznego, gdzie pierwszy kontakt odbywa się z lekarzem psychiatrą decydującym jaka forma leczenia będzie odpowiednia (psycholog, leki czy terapia+leki). Radziłabym nie negować tego problemu aby poprawić komfort swojego życia i wykluczyć poważniejsze zaburzenia nastroju.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak