Co poradzić kiedy nie odczuwam uczuć?

Witam, mam 15 lat i od ok. pół roku nie odczuwam uczuć jak tęsknota, miłość i tym podobne, odczuwam tylko emocje typu gniew, zazdrość itp.

Około 2 miesiące temu wyjechałem do Wielkiej Brytanii z moja matką-rozwódką oraz jej mężem, zostawiając w Polsce moją całą rodzinę i moją dziewczynę oraz przedmiot sprawiający mi ogromną frajdę. Nie wiem dlaczego, ale nie tęsknię za nimi oraz przestałem kochać moją dziewczynę. Wtedy, pól roku temu, nic szczególnego się nie stało - kupiłem tylko mojego wymarzonego laptopa. Teraz żyje jak "robot” - moje dni to monotonia, codziennie nic nie robię oprócz jedzenia, grania oraz spania.

Bardzo się zmieniłem od tamtego czasu. Chociaż dobrze mi się żyję. Proszę o pomoc abym z powrotem odczuwał swego rodzaju uczucia wyższe...

Witam!

Jesteś w wieku dojrzewania i zmienia się Twoje ciało oraz psychika. W mózgu zachodzi wiele procesów, które mogą powodować "wyostrzenie" się jednych emocji, a stłumienie innych. Spokojnie, nie utraciłeś zdolności odczuwania pozytywnych uczuć. Złość i gniew mogą być spowodowane przeprowadzką za granicę. Odczucia negatywne są również potrzebne i zdrowe, bo informują nas o tym, co się z nami dzieje.

Przeżywasz olbrzymi stres, bo zmieniłeś bardzo szybko całe swoje środowisko oraz kulturę. Spróbuj zastanowić się dobrze nad tym, co czujesz i dlaczego. Poznaj siebie i naucz się rozróżniać wewnętrzne stany emocjonalne. Kiedy poznasz swoje wnętrze, zobaczysz, że miłość, radość i inne pozytywne uczucia są w Tobie. Postaraj się bardziej aktywnie spędzać dni, wtedy będziesz miał mniej czasu na myślenie, poprawisz sobie nastrój i będziesz prowadził zdrowy tryb życia.

Pozdrawiam