Jak poradzić sobie z chorą zazdrością?

Witam. Mam problem z chorobliwą zazdrością, jestem bardzo zazdrosna o mojego chłopaka. Zacznę od początku, jesteśmy razem krótko, bo niecałe pół roku, ale bardzo się kochamy i mogę powiedzieć już teraz, że jest to mężczyzna, z którym chciałabym spędzić resztę życia. Jakiś czas temu znalazłam jego profil na portalu erotycznym, na którym pisał do jakichś przypadkowych dziewczyn – bardzo mnie to zabolało, mogę powiedzieć, że poczułam się zdradzona. Chciałam się z nim rozstać, już nawet go spakowałam, ale prosił o jeszcze jedną szansę, mówił, że to tylko takie wygłupy, że to nic dla niego nie znaczy, że kocha tylko mnie i ja jestem kobietą jego życia. Więc wybaczyłam, jesteśmy razem. Wiem o tym, że mnie kocha, już od 6 lat próbował być ze mną, okazuje mi miłość, jest nam razem bardzo dobrze. Problem tkwi w tym, że nie potrafię opanować mojej zazdrości, denerwują mnie jego rozmowy z koleżankami na gg, SMS-y (naprawdę niewinne), spojrzenia, jest dobrze jak jesteśmy razem, jak tracę go z pola widzenia tracę i opanowanie. Nie potrafię mu zaufać, po tym co się stało, strasznie się boję, że mogę go stracić przez moje zachowanie. Oczywiście ciągła kontrola z mojej strony (telefon, komputer, poczta itp.). On mi ufa, z tym, że ja nie dałam mu powodów do niepewności, a on wręcz przeciwnie. Rozmawialiśmy nawet ostatnio na ten temat, powiedział, że dłużej tego nie wytrzyma... Co mam zrobić, żeby mu zaufać, czy w ogóle jest to możliwe??? Pomocy... Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Ciągłe kontrolowanie partnera nie wpływa pozytywnie na rozwój relacji. Zazdrość czyni więcej złego niż dobrego. Pani potrzeba nadmiernej kontroli partnera związana jest z utratą do niego zaufania. Sądzę, że powinniście o tym rozmawiać i zastanowić się nad wspólnym rozwiązaniem tego problemu. Pozostawienie problemu może spowodować u Pani narastanie negatywnych uczuć i powodować frustrację u partnera. Jeżeli próby wspólnego wypracowania rozwiązania problemu zawiodą, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Wspólna praca z terapeutą pomoże Pani nauczyć się panować nad swoimi uczuciami i popracować razem z partnerem nad odbudowaniem zaufania.

Pozdrawiam