Chorobliwa zazdrość o chłopaka, który rozmawia z innymi dziewczynami

Mam 16 lat i jestem z moim chłopakiem 2 lata rocznikowo 3. Lecz powodem ciągłych kłótni jest moja chorobliwa zazdrość, ciągle go kontroluje, pytam gdzie jest, co robi, czy rozmawiał z dziewczynami, czy się za nimi oglądał, rozmawiać z dziewczynami mu zabroniłam, gdy np. jakaś do niego się odezwie od razu jestem zła i robię awantury, telefon mu sprawdzam codziennie, jestem nawet zazdrosna o to, że idąc do kościoła, ogląda się za dziewczynami (choć raczej tak nie jest). Dodam jeszcze, że kilka razy mnie zawiódł. Obiecał, że nie będzie się odzywał do dziewczyn, a i tak się odzywał. Zdarzyło się to z 5 razy. Na ostatniej imprezie wypił alkohol i rozmawiał z dziewczyna. Od razu poszłam na tą imprezę i kazałam mu iść do domu, poszedł. Po tej imprezie była wielka kłótnia, że mnie zdradził (co nie było prawdą). Nie wiem co mam robić? Nie wiem czy iść do psychologa, ale w inny sposób nie potrafię ograniczyć zazdrości, wiele razy próbowałam. Czy psycholog wypisuje jakieś tabletki, dzięki którym choroba ustępuje? Dodam jeszcze, że mój chłopak nigdy by mnie nie zdradził, tylko chodzi o dziewczyny, z którymi rozmawia i na nie patrzy, wtedy od razu mam w myślach, że on sobie myśli, że ta dziewczyna ma ładną twarz szkoda, że moja takiej nie ma :( Wiele razy myślałam, że to przez moją urodę, ponieważ jestem trochę brzydka, przynajmniej ja tak sądzę choć chłopak mówi, że jestem ładna, ale ja mam niską ocenę o sobie :() Ta zazdrość niszczy nas związek. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie
Zazdrość może być bardzo przykrą, trudną do zniesienia emocją. Do pewnego stopnia jest ona nieunikniona kiedy jesteśmy w kimś zakochani. Niepewność jest uczuciem, które pojawia się w każdej intymnej relacji. Zazdrość może jednak mieć różny stopień związku z rzeczywistością. Jeśli myśli o niewierności partnera stają się obsesją, skłaniają do sprawdzania, śledzenia, przesłuchiwania partnera, ma to destrukcyjny wpływ na związek i osoby go tworzące. Nie można przecież udowodnić wierności! Proszę rozważyć skorzystanie z pomocy psychologicznej. Nie ma środków farmakologicznych łagodzących zazdrość.