Zazdrość o chłopaka po 2,5 roku związku

Co mam zrobić jeśli zazdrość niszczy mój związek.Jestem z partnerem 2,5 roku ale jeżeli on wychodzi tylko na piwo z kolegami ja mam już tysiąc myśli że w centrum miasta ogląda się za ładniejszymi dziewczynami (bo czasem da się zauważyć że za kimś się obróci) mimo że ja mam też powodzenie u chłopaków to ciągle się boje że będzie ktoś ładniejszy kto mu się spodoba. Później robię mu wyrzuty i się kłócimy, mamy po 30 lat a ja ciągle tego się obawiam.

Witam serdecznie,

Przyczyn nadmiernej zazdrości o partnera może być wiele. Od bardziej oczywistej, jak fakt, że partner jest nieszczery i faktycznie nas okłamuje, przez doświadczenie bycia zdradzonym we wcześniejszej relacji, niskie poczucie własnej wartości i przekonanie, że to jacy jesteśmy jest albo niewystarczająco atrakcyjne dla partnera i tym samym wywieramy na siebie nieustającą presję, by stale dążyć do bycia lepszym, atrakcyjniejszym. Przyczyn chorobliwej zazdrości możemy dopatrywać się i znacznie dalej - w dzieciństwie - jeśli jedno z rodziców nas kiedyś opuściło, byliśmy często pozostawiani pod opieką innych etc. Tak czy inaczej, chorobliwa zazdrość niszczy związek i należy podjąć pracę nad zmianą. Zachęcam do kontaktu indywidualnego lub z innym psychologiem, psychoterapeutą z Pani miejscowości.

Serdecznie pozdrawiam,
Magda Kicińska

Witam. Tak nie ma sensu bo gdyby chciał zdradzić to i tak by to zrobił a tak pani niszczy "niechcąco" wasz zwiazek.Poczuje się pani lepiej jak nabierze dystansu.
Magdalena Brabec