Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak poradzić sobie z zazdrością o byłego partnera?

Witam serdecznie. Jestem zazdrosny o przeszłość partnerki, a mianowicie o jej byłego partnera. Mówiła mi o nim zbyt często oraz zbyt dużo sama z siebie mówiła na jego temat. Oszukała mnie na początku związku ze nie utrzymuje z nim kontaktu A jednak to robiła jesteśmy z sobą 7 miesięcy zazdrość narasta. Nie wiem co robić nie daje sobie z tym rady A moja zazdrość rośnie partnerka staje mi się co raz bardziej obojętna.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Co odróżnia depresję od innych chorób śmiertelnych?

Depresja to choroba, która jeśli nie będzie leczona, może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam
Proszę skorzystać z pomocy psychoterapeuty, aby uporządkować to, co przeszkadza , lepiej zrozumieć siebie i swoje potrzeby i w konsekwencji znaleźć dobre rozwiązanie opisanej sytuacji.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Psycholog kliniczny i psychoterapeuta.
0

Dzień dobry.
Zazdrość jest elementem związku. Niestety, jeśli jest zbyt duża, może doprowadzić do jego rozpadu. Pisze Pan o zazdrości o byłego partnera swojej dziewczyny. Myślę, że warto zaakceptować, że przed stworzeniem związku z Pana obecną partnerką, każdy z Państwa mógł mieć relacje z innymi ludźmi, każdy wnosi do związku swoją przeszłość. Warto zastanowić się również nad zaufaniem w związku... Czy potrafi Pan zaufać swojej partnerce po tym, jak Pana oszukała...
Definicja zazdrości zawiera w sobie dwa elementy. Po pierwsze, jest to subiektywne poczucie zagrożenia własnej wartości – im gorzej myślimy o sobie pod względem emocjonalnym, intelektualnym czy seksualnym, tym bardziej jesteśmy zazdrośni o partnera. Po drugie, mówi się o subiektywnym poczuciu zagrożenia szans istnienia danego związku, gdzie zazdrość jest strategią do radzenia sobie z niewiernością partnera lub ewentualnym opuszczeniem związku.
Zachęcam do skorzystania z konsultacji psychologicznej, w celu dogłębnej analizy Pana aktualnej sytuacji i poszukania rozwiązania.
W przypadku pytań zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online. Pozdrawiam serdecznie. Justyna Żebrowska-Naklicka j.zebrowska.naklicka@gmail.com tel. 693 548 457

Psycholog i psychotraumatolog. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe. Prowadzi terapie w Lipnie, Gdańsku oraz online
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy