Jak poradzić sobie z zazdrością o byłego partnera?

Witam serdecznie. Jestem zazdrosny o przeszłość partnerki, a mianowicie o jej byłego partnera. Mówiła mi o nim zbyt często oraz zbyt dużo sama z siebie mówiła na jego temat. Oszukała mnie na początku związku ze nie utrzymuje z nim kontaktu A jednak to robiła jesteśmy z sobą 7 miesięcy zazdrość narasta. Nie wiem co robić nie daje sobie z tym rady A moja zazdrość rośnie partnerka staje mi się co raz bardziej obojętna.

Witam
Proszę skorzystać z pomocy psychoterapeuty, aby uporządkować to, co przeszkadza , lepiej zrozumieć siebie i swoje potrzeby i w konsekwencji znaleźć dobre rozwiązanie opisanej sytuacji.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Dzień dobry.
Zazdrość jest elementem związku. Niestety, jeśli jest zbyt duża, może doprowadzić do jego rozpadu. Pisze Pan o zazdrości o byłego partnera swojej dziewczyny. Myślę, że warto zaakceptować, że przed stworzeniem związku z Pana obecną partnerką, każdy z Państwa mógł mieć relacje z innymi ludźmi, każdy wnosi do związku swoją przeszłość. Warto zastanowić się również nad zaufaniem w związku... Czy potrafi Pan zaufać swojej partnerce po tym, jak Pana oszukała...
Definicja zazdrości zawiera w sobie dwa elementy. Po pierwsze, jest to subiektywne poczucie zagrożenia własnej wartości – im gorzej myślimy o sobie pod względem emocjonalnym, intelektualnym czy seksualnym, tym bardziej jesteśmy zazdrośni o partnera. Po drugie, mówi się o subiektywnym poczuciu zagrożenia szans istnienia danego związku, gdzie zazdrość jest strategią do radzenia sobie z niewiernością partnera lub ewentualnym opuszczeniem związku.
Zachęcam do skorzystania z konsultacji psychologicznej, w celu dogłębnej analizy Pana aktualnej sytuacji i poszukania rozwiązania.
W przypadku pytań zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online. Pozdrawiam serdecznie. Justyna Żebrowska-Naklicka j.zebrowska.naklicka@gmail.com tel. 693 548 457