Chorobliwa zazdrość o przeszłość partnerki

Dzien dobry. Czy po niedomaganiu w alkowie może pojawic się u dojrzalego mężczyzny chorobliwa zazdrość o przeszłość partnerki z młodszym Obecnie jest grzebanie w mojej przeszłości, demonstrowanie złości zazdrość i braku zaufania. Kocham mojego partnera jednak mam obawy , jestem zmeczona ciągłymi pytaniami. Człowiek który był oszczędny w słowach nagle wylewa z siebie potoki miłos. zapewnień, zwyczajnie boje się o jego stan zdrowia, ta emocjonalna huśtawka może się źle skończyć Pozdrawiam Anna

Szanowna Pani Anno,

pisze Pani o dużej zazdrości ze strony partnera, zastanawiam się czy mówiła Pani mu o swoich uczuciach w związku z tą sytuacją? Bardzo ważne wydaje się, by partner miał świadomość, co w Pani wywołują jego podejrzenia i pytania. Wspomina Pani również o "niedomaganiach w alkowie", zastanawiam się co się za tym kryje? Jeśli ze względu na zbyt silne emocje trudno jest Państwu rozmawiać, być może warto skorzystać z pomocy terapeuty par.
Pozdrawiam

U zdrowego, stabilnego emocjonalnie mężczyzny tak silna reakcja po jednorazowym niedomaganiu w alkowie albo gdziekolwiek indziej nie powinna wystąpić, więc wskazuje ona na jakieś głębsze lub bardziej rozległe podłoże tych zachowań.
Dodatkowo mówienie sobie w związku o poprzednich partnerach jest w kiepskim stylu gdyż wskazuje na to, że gdybyście się Państwo rozstali to później wy możecie być omawiani.