Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zazdrość o przeszłość chłopaka

Jak poradzić sobie z przeszłością chłopaka? Jestem zazdrosna... Ale nie o to, ze może mnie zdradzić, ale o jedną dziewczynę, z którą kiedyś był... To była jego pierwsza miłość. Nie mogę przestać myśleć o tym, jak musiał ją kochać, całować, jak musiał być im dobrze. Wiem, że problem tkwi we mnie. Nie umiem nie patrzeć na jego przeszłość. On mnie zapewnia, że nie mam powodu do niepokoju, chcemy się zaręczyć, a ja stale grzebię w jego przeszłości. Jak się od tego uwolnić? Justyna
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Co zrobić, kiedy kobieta bije partnera?

Witam,
Żyjemy w teraźniejszości, przeszłość jest za nami, a przed nami przyszłość. Napisała Pani, że w poprzednim związku Pani chłopakowi musiało być dobrze. Jeśli by tak było, związek ten mógłby trwać nadal, a jednak tak nie jest. Proszę spróbować nie zadręczać się przeszłością partnera, a skupić się na tym, co tu i teraz. Przeszłości partnera nie uda się Pani wymazać, może jedynie się Pani z nią pogodzić i zaakceptować fakt, że była przed Panią inna kobieta. Jeżeli jesteście Państwo szczęśliwi w tym związku, to warto to szczęście utrzymać i pielęgnować. Zamknąć drzwi przeszłości, dbając o to co jest teraz między Wami i czym może to zaowocować w przyszłości. Życzę Pani samych pozytywnych myśli.
Pozdrawiam

0

Witam,

Najlepiej udać się do psychologa. Tego typu obsesja z pewnością z czegoś wynika, a Ty najwyraźniej nie wiesz, z czego. Trudno uwolnić się od czegoś, nie wiedząc, czym tak naprawdę to jest.

Pozdrawiam

Psycholog w trakcie certyfikacji z psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy