Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zaakceptować przeszłość seksualną chłopaka?

Witam, mam 18 lat, jestem z chłopakiem od 8 msc. Bardzo przeszkadza mi to, że chłopak miał przede mną 1 partnerkę seksualną. Nie mogę sobie z tym poradzić, boli mnie to, ciągle chodzę przygnębiona, mam dziwne myśli, że może lepiej mu było z nią niż ze mną. Często, gdy uprawiamy seks przypomina mi się, że on już to robił i wszystkiego mi się odechciewa. Rozmawiałam z nim o tym, ale to nie pomogło. Jak sobie z tym poradzić i zaakceptować, że nie jestem tą pierwszą? Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Dlaczego zdradzamy?

Dobrym rozwiązaniem mogłaby być jeszcze jedna szczera rozmowa z partnerem, w której zapyta go Pani o te sprawy, które Panią nurtują. Jeśli się Pani obawia o to, że "z tamtą było mu lepiej" - proszę wprost o to zapytać. Zakładam, że Pani partner nie byłby z Panią, gdyby lepiej było mu z poprzednią partnerką. Jednak wyjaśni to dopiero szczera i otwarta rozmowa z partnerem.

Pozdrawiam serdecznie.


-------------------------------------------------------------------------
Znajdź mnie tutaj:

http://www.psycholog-pisze.pl

http://www.psycholog-pomaga.pl

https://twitter.com/psycholog_pisze

http://instagram.com/psycholog_pisze/

https://www.facebook.com/PsychologPiszeBlog

0

Dzień dobry!

Każdy dorosły człowiek ma w swoim życiu przeciętnie kilka partnerek seksualnych. Większość z nas spotka się więc w swoim życiu z taką sytuacją, kiedy konieczna będzie akceptacja przeszłości seksualnej partnera. Zazwyczaj przychodzi to naturalnie i jest łatwiejsze, kiedy także sami mamy już doświadczenie innych związków i rozumiemy związane z tym uczucia.

Byłe związki kończą się, zamykają i (w zdrowej, prawidłowej sytuacji) nie powinny mieć bezpośredniego wpływu na przyszłość. Tworząc nowy dobry związek, nie porównuje się obecnej partnerki do poprzednich. Cieszy się teraźniejszością, a przeszłość pozostawia za sobą.
Akceptuje Pani swojego partnera z jego wszystkimi wadami i zaletami. To, jakim jest dzisiaj człowiekiem i co Panią w nim zauroczyło, wynika także z jego historii życia - również poprzednich związków, które go budowały.
Choć może być to trudne, warto cieszyć się, jeśli partner nie mówi o swoich byłych dziewczynach źle, traktuje je i wspomnienia o tych minionych relacjach z szacunkiem.

Niekiedy zazdrość o byłe związki partnera wynika np. z naszej obniżonej samooceny, braku pewności siebie, wątpliwości co do swojej wartości. Być może warto przyjrzeć się także temu.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy