Czy powinienem dalej ufać mojemu psychologowi?

Dzień dobry nie wiem, czy powinienem dalej ufać psychologowi. Po wielu latach problemów zdecydowałem się na wizytę, po drugiej zaproponował psychiatrę (w celu przepisania leków). Poczułem się odrzucony, myślałem, że psycholog mi pomoże. Cały czas się zastanawiam, czy zrobiłem coś złego, dlaczego psycholog nie chce mi pomóc. Niby mam kolejną wizytę u niego, ale do tego czasu mam się zastanowić. Boję się, że on nie chce ze mną pracować. Inni pacjenci chyba mają z góry ułożony termin wizyt, a ja tylko zawsze jedną. Czy to normalna procedura, czy niepotrzebnie dzieliłem się z kimś problemem, jeżeli ten nie może mi pomóc, mimo że ja bym tego chciał i pokładałem wszystkie nadzieje właśnie w tego rodzaju spotkaniach (nie farmakoterapii)?

Dzień dobry.
Propozycja psychologa odnośnie wizyty u psychiatry może wynikać z jego przekonania, że w Pana przypadku terapia psychologiczna zadziała lepiej w połączeniu z farmakoterapią. Oczywiście decyzja należy do Pana i jeżeli jest Pan przeciwny zażywaniu lekarstw to można spróbować kontynuować samą terapię psychologiczną.
Z tej krótkiej wiadomości wynika, że ma Pan wiele wątpliwości. Ważne, żeby rozmawiać o nich z psychologiem. Jeśli chodzi o zaufanie, to zawsze może Pan zmienić psychologa. Bardzo istotne jest, żeby podczas sesji terapeutycznej panowała atmosfera wzajemnego szacunku i zaufania, bo tylko wtedy pacjent jest gotowy otworzyć się wraz ze swoimi problemami, przeżyciami i korzystać z terapii.
W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie.
Justyna Żebrowska-Naklicka
j.zebrowska.naklicka@gmail.com
tel. 693 548 457