Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mam zapanować nad swoimi emocjami?

Mam 24 lata, choruje na stany depresyjno lękowe już od czasów gimnazjum. Jestem pod opieka specjalisty. Teraz jestem dorosły znaczy pełnoletni ale nie czuje się jak prawdziwy dorosły. Mam olbrzymie wachania nastrojów. Mieszkam z rodzicami. Na to by się usamodzielnić mnie obecnie nie stać. Zdarza się ze kiedy rozmawiam na jakiś drażliwy temat w domu z rodzicami i zaczyna się jakaś sprzeczka potrafię wybuchnąć krzykiem i płaczem i drzeć się ile mam tylko sił. Nie wiem jak opanować swoje emocje. Jestem sfrustrowany, najbardziej samotnością. Nie chce ranić swoich bliskich. Zastanawiam się nad zmiana terapeuty. Są myśli rożnego typu. Mimo ze posiadam własna firmę i jakieś tam życiowe i zawodowe doświadczenie to bardzo często czuje się beznadziejna osoba. Chce mi się czasami ciąć ale tego nie robię. Najbardziej to chciałbym zapanować nad tym gniewem we mnie, złością i smutkiem. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Dzień dobry.
Z Pana wiadomości wynika, że celem terapii powinno być m.in. nabycie umiejętności panowania nad emocjami (gniewem, złością, smutkiem). Warto zastanowić się jakie są Pana sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Niepanowanie nad emocjami, chęć okaleczania się oraz poczucie beznadziejności wskazują na konieczność korzystania z terapii.
Pisze Pan o wątpliwościach związanych z obecnym terapeutą. Bardzo istotne jest, żeby podczas sesji terapeutycznej panowała atmosfera wzajemnego szacunku i zaufania, bo tylko wtedy pacjent jest gotowy otworzyć się wraz ze swoimi problemami, przeżyciami i korzystać z terapii. Kwestie, które tu Pan porusza powinny zostać omówione i przepracowane podczas spotkań z terapeutą.
W przypadku pytań zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie.
Justyna Żebrowska-Naklicka
j.zebrowska.naklicka@gmail.com
tel. 693 548 457

Psycholog i psychotraumatolog. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe. Prowadzi terapie w Lipnie, Gdańsku oraz online
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy