Jak pomóc 15-latkowi z podejrzeniem stulejki?

Dzien dobry, Znow zwracam sie do was z dosć wstydliwym i dreczącym pytaniem, Ponieważ znow nie wiem gdzie mam dostac porady, na ten temat., temat stulejki,,.. Nawet podczas rozmozy z naszym lekarzem zostałam wysmiana,.. że ja ciągle nic nie wiem, i o niej pytam, :( i to chyba naprawde, że ja nic o tym nie wiem.. choć ja i jestem samotną matką niepełnosprawnego synka,, synka leżącego, 15l. Juz tu kiedys pisałam. pytałam o dojrzewaniu i seksualnosci, osob niepełnosprawnych, I znow mam takie pytanie o tym napletku, nawet nigdy o tym nie myslałam i nie wiedziałam tego słowa stulejka! I ze to bardzo poważny problem!, I do tychczas niewiem czy moj synek ma stulejke? I jakie objawy ma mieć stulejka? Dodam ze moj synek tam ma wszystko w porządku, jak np: podczas siusiana, wzwodu ma wszystko w porzadku i nie odczuwa tam zadnego bolu, oprocz tego napletka, nie zrozumiałam jak i kiedy to ma schozić? nigdy tego nie widziałam! Poprostu tam zawsze dokladnie umywałam i koniec, i wszystko w porządku.. chyba! Nie zrozumialam.. co ja mam robić? kiedy ten napletek ma schodzić? czy w tym wieku już ma schodzić? i w ogole czy to każdy ma? osobiscie w tym wieku? i czy ten napletek ma pozostawać sciągniety? , co w tym wieku mam mieć dziecko.
KOBIETA, 47 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Rozumiem. Pielegnacja osoby innej płci bywa bardzo trudna. Mamy synów mają wiele pytań odnośnie pielęgnacji "strefy intymnej " u swoich synów.

Nawet zmiana pampersa inaczej wygląda u chłopca niż u dziewczynki.

U Pani syna wystąpiła stulejka.

Jest to dość częsta męska dolegliwość. Są stulejki zarówno wrodzone jak i nabyte. Na czym to polega...jest to zwężenie napletka penisa w taki sposób, że nie jest on w stanie cofnąć się poza linię żołędzi prącia.

Taki stan nie zagraża życiu i bezpośrednio zdrowiu. Ale stanowi przeszkodę w zachowaniu higieny, co może prowadzić do zakażeń. W skrajnych przypadkach powoduje trudności przy oddawaniu moczu.

Jakie może być leczenie:

Można usunąć zwężoną część napletka oraz/lub wykonaniu drobnych nacięć poszerzających ujście napletka, umożliwiające odsłonięcie całej żołędzi prącia. U niektórych mężczyzn wystarczająca jest plastyka napletka i/lub wędzidełka. W innych przypadkach konieczne jest całkowite obrzezanie.

Czasami u osób" leżących" z powodu niepełnosprawności najlepszym rozwiązaniem jest obrzezanie.

Proszę poszukać w swojej miejscowości kliniki urologicznej. Tam uzyska Pani pomoc w podjęciu decyzji oraz otrzyma Pani instrukcje jak pielęgnować syna.

W artykule może znajdzie Pani odpowiedzi na pytania :

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/jak-sciagnac-napletek-czy-trzeba-to-robic%3famp=1

Powodzenia

Pozdrawiam

Martyna Dudzińska