Jak radzić sobie z tymi emocjami i samotnością?

Ja mam bardzo często niska samoocenę , uważam się za gorszego i, że brzydkiego i boje się samotności przez ostatni okres i złego doświadczenia do kobiet czuje gniew, żal i nienawiść do kobiet bo brak mi szczęścia do kobiet i miłości i brak powodzenia i boje się samotności, że będę do końca życia ssm i nie założę rodziny boje się życia i nie mam myśli samobójczych ale myśli by zasnąć i się nie obudzić moja narzeczona zmarła marzec 2021 i zrobiła aborcję a ja mam teraz wyrzuty sumienia i cierpię a mama grudzień 2021 i id tego czasu jestem SDM i nie mam szczęścia i szukam dziewczyny k nawet patrzę by nie mnie tylko jej było dobrze we wszystkim w tym życiu a nawet nie myślę i tym by mnie było dobrze w seksie bym był zaspokojony tylko by zaspokoić kobietę boje Sid być gorszy nawet w seksie i, że nie zaspokaja kobiety a chce by była zaspokojona i biorę leki na libido i popęd i ostatnio chyba było dobrze bo była zaspokojona i długo trefl seks od 30 do 60 minut nie wiem czy to nie za krotko oraz boje się że może nam za małego lub za szczupły bo nie wiem czy wielkość i grubość jest ważna ja się wszystkim denerwuje i przejmuje proszę o radę i opinie dziękuję nigdy nie czułem się kochany ..
MĘŻCZYZNA, 40 LAT 3 miesiące temu

Witam Pana,

Źródłem Pana frustracji, dyskomfortu i przygnębienia jest zapewne Pan niska

samoocena i przykre doświadczenia z przeszłości.

Bardzo często niska samoocena, która zwykle spowodowana jest przykrymi

doświadczeniami z przeszłości utrudnia nam normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,

nie pozwala skupić się nad tym co ważne i wywołuje niemiłe emocje.

Poza tym nieadekwatna samoocena, i brak wiary w swoje możliwości, negatywnie

wpływają na wszystkie obszary Pana funkcjonowania i sprawiają, że nie potrafi Pan

cieszyć się życiem.

Niskiej samoocenie często towarzyszy lęk przed odrzuceniem.

W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia, tworzy Pan w umyśle wypaczony

obraz samego siebie, co pogłębia jedynie niską samoocenę, poczucie frustracji

i przygnębienia.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu, dotrzeć do źródła

Pana kompleksów, niskiej samooceny i na tej podstawie opracować właściwą

metodę terapii.

Przede wszystkim ważne jest , żeby odzyskał Pan równowagę wewnętrzną,

odbudował pozytywny obraz siebie, wzmocnił poczucie własnej wartości i zbudował

własną niezależność.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii, która pozwoli

Panu spojrzeć na siebie i innych ludzi z odpowiedniej perspektywy, a także wzmocnić

poczucie własnej wartości i odzyskać równowagę wewnętrzną, dzięki czemu Pana

życie nabierze sensu i odzyska Pan radość życia.

Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog, psychotraumatolog

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/