Jak mam poradzić sobie z samotnością?

Co mam zrobić z tą samotnością? Ile się można oszukiwać? Nie mam nawet do kogo się odezwać w sumie. W internecie ktoś a później nie ma. Nie umiem zabiegać chyba i utrzymywać kontaktów. Tak to chyba nie myślę. Widzę młodzież przytuloną, ja tak nigdy nie miałem i nie będę mieć. Za stary już jestem, to nie ten czas. Trudno chyba mi się jakoś z tym pogodzić choć taki chyba jestem. W końcu tyle lat żyłem, ale czy to można nazwać życiem. Nic mnie raczej nie czeka dobrego. Nie wiem co z tym zrobić. W moim stanie co byłem na lekach „terapia” zdała się na nic. Nawet nie mogłem się wygadać, bo psycholog mówiła, że to było. A ja nie miałem komu i żałuje, że matce coś w ogóle mówię, bo obraca się to przeciwko mnie. Chyba nigdy nie miałem wsparcia. Sam ze sobą rozmawiałem w głowie. Mogą to być zaburzenia schizoafektywne jak psycholog to u mnie zauważyła? Jeśli tak to co to znaczy właściwie. Oszukuje się, całe życie się oszukiwałem, że ktoś będzie w moim życiu

Witam Pana,

Opisane przez Pana objawy absolutnie nie są wystarczające

do zdiagnozowania zaburzeń schizoafektywnych.

Zaburzenia schizoafektywne diagnozowane są na podstawie

zespołu objawów.

Konieczna jest osobista konsultacja z lekarzem psychiatrą.

Nie wspomina Pan nic o tym, jaki styl życia Pan prowadzi.

Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak Pan funkcjonuje od strony psychologicznej?

Źródłem Pana frustracji, dyskomfortu przygnębienia oraz poczucia

samotności jest zapewne Pana niska samoocena i być może przykre

doświadczenia z przeszłości.

Bardzo często niska samoocena, która zwykle spowodowana

jest przykrymi doświadczeniami z przeszłości utrudnia nam

normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, nie pozwala skupić się

nad tym co ważne i wywołuje niemiłe emocje.

Poza tym nieadekwatna samoocena, i brak wiary w swoje możliwości,

negatywnie wpływają na wszystkie obszary Pana funkcjonowania i sprawiają,

że nie potrafi Pan cieszyć się życiem.

Niskiej samoocenie często towarzyszy lęk przed odrzuceniem.

W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia, tworzy Pan w umyśle

wypaczony obraz samego siebie, co pogłębia jedynie niską samoocenę

oraz poczucie przygnębienia i samotności.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,

dotrzeć do źródła Pana samotności i na tej podstawie opracować

właściwą metodę terapii.

Pana objawy mogą też sugerować fobię społeczną.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom

na przestrzeni Pana życia.

Przede wszystkim ważne jest , żeby odzyskał Pan równowagę wewnętrzną,

odbudował pozytywny obraz siebie, wzmocnił poczucie własnej wartości

i zbudował własną niezależność.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia odpowiednio dopasowanej psychoterapii,

która pozwoli Panu spojrzeć na siebie i innych ludzi z odpowiedniej

perspektywy, a także wzmocnić poczucie własnej wartości

i odzyskać równowagę wewnętrzną, dzięki czemu Pana życie

nabierze sensu i odzyska Pan radość życia.

Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/