Co mogą oznaczać takie problemy u 25-letniego mężczyzny?

Dzień dobry chciałbym się zapytać co mogą oznaczać moje objawy także zapytać o radę jak przejść przez ten okres ,od najmłodszych lat szkolnych zmagam się z problemami dotyczącymi problemów z układem pokarmowym bóle brzucha wzdęcia ( podczas sytuacji stresowych itp w szkole objawiało się to sprawdzianami itp w ciągu lat doszły do tego problemy z sercem arytmia niskie bicie serca z rana, drgania nóg w sytuacji (2 razy zdarzyło się drżenie prawej ręki nagle i ustępowało samo brak wtedy sytuacji stresowej, drapanie palcami rzeczy ubrać ( brak samookaleczen) doszły do tego brak konceracji, chrocznine zmęczenie, brak podejmowania działań zza strefy komfortu, wycofanie miłosne, niska samoakceptacja, miał z Was ktoś podobne objawy ?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 6 miesięcy temu

Witam Pana,

Opisane przez Pana objawy mogą mieć podłoże emocjonalne,

to znaczy, że są natury psychologicznej.

Źródłem Pana frustracji, dyskomfortu i przygnębienia są zapewne przeżywane

emocje, stres, Pana niska samoocena i być może przykre doświadczenia

z przeszłości.

Bardzo często niska samoocena, która zwykle spowodowana jest bolesnymi

doświadczeniami z przeszłości utrudnia nam normalne funkcjonowanie

w społeczeństwie, nie pozwala skupić się nad tym co ważne i wywołuje

niemiłe emocje.

Poza tym nieadekwatna samoocena, i brak wiary w swoje możliwości,

negatywnie wpływają na wszystkie obszary Pana funkcjonowania i sprawiają,

że nie potrafi Pani cieszyć się życiem.

Niskiej samoocenie często towarzyszy lęk przed odrzuceniem.

W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia, tworzy Pan w umyśle

wypaczony obraz samego siebie, co pogłębia jedynie niską samoocenę,

i poczucie przygnębienia.

Dolegliwości, które Pan opisuje mogą być reakcją obronną ludzkiej psychiki

na stres, lęk, przeżywane emocje, czy traumatyczne przeżycie w przeszłości.

Psychika i ciało stanowią integralną i współzależną całość.

Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają na procesy fizjologiczne i vice versa.

Przy dużym stresie układ nerwowy, który zarządza całym organizmem, jest w stanie

ciągłego napięcia, niepokoju, pobudzenia lub lęku.

Ból psychiczny powoduje napięcie i dolegliwości fizyczne.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,

dotrzeć do źródła Pana kompleksów, niskiej samooceny, i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Przede wszystkim ważne jest , żeby odzyskał Pan równowagę wewnętrzną,

odbudował pozytywny obraz siebie, wzmocnił poczucie własnej wartości

i zbudował własną niezależność.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej terapii psychologicznej,

która pozwoli Panu spojrzeć na siebie i innych ludzi z odpowiedniej

perspektywy, a także wzmocnić poczucie własnej wartości i odzyskać równowagę

wewnętrzną, dzięki czemu Pana życie nabierze sensu i odzyska Pan radość życia.

Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/