Napięte mięśnie na czole przez stres

Witam serdecznie..od jakiegoś czasu mam napięte mięśnie na czole..czuje jakbym miała mimike grymasu.. cały czas..neukrywam ze stres mnie nie opuszca..co zrobić?

Dzień dobry.
Długotrwały stres może być przyczyną odczuwania przez Panią objawów w ciele.
Praktycznie każdy objaw somatyczny (odczuwalny fizycznie) może mieć podłoże psychogenne. Nazywamy to zjawisko somatyzacją. Polega ona na zamianie trudności psychicznych (konfliktów, impulsów, stresu) na objawy somatyczne.
To, co możemy zrobić to przyjrzeć się jakie jest podłoże Pani stresu, zweryfikować przyczyny, spróbować zredukować poziom stresu, a wtedy dopiero nastąpi rozluźnienie mięśni.
Zwykle uzyskanie trwałej poprawy jest możliwe dopiero po zidentyfikowaniu i przepracowaniu trudności emocjonalnych i konfliktów psychologicznych leżących u podstaw objawów.

Zalecam konsultację psychologiczną.
Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie.
Justyna Żebrowska-Naklicka
j.zebrowska.naklicka@gmail.com
tel. 693 548 457