Czy napięte plecy i ból na wysokości klatki piersiowej to dolegliwości na tle nerwowym?

Mam 41 lat i borykam się z lękami mam napięte plecy boli mnie na wysokości kladki piersiowej mam pytanie czy to na tle nerwowym

Może być na tle nerwowym, jasne, wszystko może mieć takie podłoże, ale w pierwszej kolejności wykluczyłabym przyczynę najbardziej oczywistą - pracę przy komputerze lub inną w podobnej pozycji (przy linii produkcyjnej, maszynie do szycia itp)

Dzień Dobry Panu,

Dziękuje Panu za kontakt :)

Napisał Pan o lękach, za słowami Pana: "... borykam się z lękami... ."
Nie napisał Pan, od jak dawna Pan ich doświadcza?
Czy konsultował/diagnozował je Pan?
Jak bardzo utrudniają Panu codzienne funkcjonowanie?
Zasygnalizowane przez Pana symptomy wskazują na odpowiedź Pana organizmu na stres.

Nie napisał Pani,
1. Jaki styl życia prowadzi Pan na co dzień?
To ma fundamentalne znaczenie dla dobrostanu.
2. W jaki sposób radzi sobie Pan ze stresem emocjonalnym?
3. Jak jest u Pana z regularną aktywnością fizyczną?
Jest takie powiedzenie, którym często dzielę się z Czytelnikami
Portalu Abc Zdrowie, że:
Ruch zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...
4. Czy regeneruje Pan swój organizm w czasie snu? ile trwa sen?
5. Jak jest u Pana z suplementacją, między innymi chodzi o witaminy
z grupy B (B1, B2, B3, B6, B12) witaminę D3, magnez (jak najwięcej "magnezu w magnezie") kwas foliowy, selen?

Podsumowując, zalecałabym, by zaczął Pan od osobistej/kontrolnej
konsultacji u Lekarza pierwszego kontaktu, celem wykonania kontrolnych badań podstawowych oraz konsultacji specjalistycznej w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki objawów lękowych.

Z życzeniami dla Pana pozytywnych doświadczeń,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Dzień dobry.
W pierwszej kolejności zachęcam Pana do konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu w celu wykonania podstawowych badań.
Dolegliwości związane z ciałem (w Pana przypadku napięcie pleców, ból klatki piersiowej) mogą mieć podłoże psychogenne. Nazywamy to zjawisko somatyzacją. Polega ona na zamianie trudności psychicznych (lęków, konfliktów, impulsów, stresu) na objawy somatyczne. To, co należy zrobić, to odnaleźć przyczyny tych dolegliwości, spróbować im przeciwdziałać, a wtedy objawy powinny ustąpić.
Zwykle uzyskanie trwałej poprawy jest możliwe dopiero po zidentyfikowaniu i przepracowaniu trudności emocjonalnych i konfliktów psychologicznych leżących u podstaw objawów.
W związku z tym zachęcam Pana do konsultacji u psychologa. W przypadku pytań zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji psychologicznej online. Pozdrawiam serdecznie. Justyna Żebrowska-Naklicka j.zebrowska.naklicka@gmail.com tel. 693 548 457