O czym świadczy uczucie zalegania w przełyku?

Od trzech miesięcy mam dziwne uczucie jakby coś zalegało mi w przełyku. Nie utrudnia to połykania . Czasami jak o tym nie myślę nie ma tego w momencie przypominania sobie pojawia się . Czy to może być spowodowane od stresu przyznam że jestem osobą która dużo ma stresu w życiu

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Opisany przez Pana symptom, może być odpowiedzią Pana organizmu, na przewlekający się stres (od trzech miesięcy).

Proszę nie czekać i kontrolnie/osobiście skontaktować się (najpierw) z Lekarzem pierwszego kontaktu, który zadecyduje o ewentualnym/optymalnym dla Pana postępowaniu diagnostycznym (po wstępnym rozpoznaniu).

Nie napisał Pan, jaki styl życia prowadzi na co dzień...
Celowa byłaby również konsultacja specjalistyczna (psychologiczna/psychoterapeutyczna) celem diagnostyki symptomatycznej oraz ewentualnego leczenia psychoterapeutycznego.

Istotnym, w Pana przypadku, byłoby nabycie umiejętności radzenia sobie ze zdarzeniami stresogennymi, poprzez zaproszenie do swojej codzienności regularnej aktywności fizycznej.

Jest takie powiedzenie, że: RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Praktykowanie technik relaksacyjnych/medytacyjnych/kontemplacyjnych, tai chi również
byłoby pomocne w radzeniu sobie z trudnymi wyzwaniami.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605