Jak pokonać stres i bóle brzucha?

Stresuje się, ale ten stres uderza w żołądek. Najgorsze jest to że jak sie stresuje zaczyna mnie boleć brzuch i jest chęć pójścia do wc. Jest na to sposób? Mój stres działa tak że muszę iść do wc mimo że rano byłem w toalecie. Nawet podczas stresu zdarza się iść do wc nawet 6 razy albo i więcej. Jak to pokonać?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuje panu za kontakt :)

Zaprezentowane przez Pana symptomy wskazują na odpowiedź Pana organizmu, na sytuacje stresowe.

Nie napisał Pan, jaki styl życia prowadzi na co dzień?
Odniosę się, do tego, co jest ważne, by zadbać o swój dobrostan.

Pomocne byłoby dla Pana nabycie umiejętności radzenia sobie ze stresem, czyli praktykowanie technik relaksacyjnych/medytacyjnych/kontemplacyjnych, tai chi jak również zaproszenie do swojej codzienności regularnej aktywności fizycznej, takiej jak szybki marsz, umiarkowany jogging, pływanie i inne...(to, co sprawia Panu przyjemność).

Jest takie powiedzenie, którym tutaj chętnie dzielę się z Użytkownikami Portalu, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu.

Istotnym jest, by zadbać o regularny, regenerujący ośmiogodzinny sen oraz suplementację.

Fundamentalne znaczenie mają wpierające relacje międzyludzkie, kiedy to jest przestrzeń, by dzielić się swoimi uczuciami, obawami, czy wątpliwościami..., kiedy to nie ma potrzeby, by ubierać "maski doskonałości".

Myślę, że dodatkowo przydatna byłaby dla Pana osobista konsultacja specjalistyczna, w ramach NFZ-tu lub prywatnie (Psycholog/Psychoterapeuta) do czego Pana również zachęcam.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem tylko satysfakcjonującego samopoczucia dla Pana!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605