Czy kłucie prawego żebra i klatki piersiowej mogą być na tle nerwowym?

Od jakiegoś czasu kłuje mnie w prawym żebrze, a dokładniej w dwóch miejscach. Pierwsze, to między piersią a mostkiem (mniej więcej) a drugie pod piersią jakiś kawałek, ale tu rzadko się ono zdarza. Zauważyłam, ze najczęściej kłuje mnie jak leżę na płasko i przy głębokim wdechu. To nie jest jakieś bardzo bolesne, ani silne, jednak troszkę się martwię. Dodam ze mam 19 lat i przez ostanie kilka miesięcy mam naprawdę bardzo dużo nerwow i stresu, z którym sobie niezbyt dobrze radzę. Czy to może być faktycznie na tle nerwowym? ból nie towarzyszy mi cały czas. Pojawia się raz na jakiś czas i znika.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zaprezentowane przez Panią symptomy, mogą wskazywać na odpowiedź Pani organizmu, na przewlekający się stres (o czym Pani zakomunikowała w swoim poście).

Proszę nie czekać, ważnym byłoby by na początek skonsultowała Pani kontrolnie niepokojące Panią symptomy, z Lekarzem pierwszego kontaktu, który zadecyduje o ewentualnym/optymalnym postępowaniu
diagnostycznym (po wstępnym rozpoznaniu).

Celowa byłaby również konsultacja specjalistyczna (psychologiczna/psychoterapeutyczna) celem diagnostyki symptomatycznej oraz ewentualnego leczenia psychoterapeutycznego.

Istotnym, w Pani przypadku, byłoby nabycie umiejętności radzenia sobie ze zdarzeniami stresogennymi, poprzez zaproszenie do swojej codzienności regularnej aktywności fizycznej.
Jest takie powiedzenie, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...
Oraz praktykowanie technik relaksacyjnych/medytacyjnych/kontemplacyjnych, tai chi.

Niezwykle ważne jest dzielenie się z zaprzyjaźnioną/zaufaną Osobą swoimi uczuciami/obawami/lękami, co jest fundamentalne dla kondycji psychicznej.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605