Co może oznaczać mimowolne napinanie mięśni u nóg?

Witam. Od pewnego czasu zauważyłam, że nieświadomie napinam mięśnie (nóg). Robię to mimowolnie i orientuję się dopiero, gdy już trzeba te mięśnie rozluźnić. Czy może to być na jakimś tle nerwowym czy raczej jest tego jakiś inny możliwy powód? Dodam, że jestem osobą nerowową i słabo odporną na stres.

Dzień Dobry Pani,

Nie napisała Pani, jaki styl życia prowadzi na co dzień - to ma fundamentalne znaczenie.

Zaprezentowane przez Panią symptomy, wskazują na odpowiedź Pani organizmu, na przewlekający się stres.
Zalecałabym Pani, by nabyć umiejętności radzenia sobie ze stresem, poprzez techniki
relaksacyjne, medytacyjne, jogę, tai chi.

Z przesłaniem dla Pani radości w codzienności!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605