Czy w przewlekłym stresie można żyć bez chorób?

Witam, czy zna ktoś z Państwa osobę która żyła przez parę miesięcy w przewlekłym stresie ( nie chodzi o jakieś traumatyczne przeżycia ani o ptsd bo wiadomo ze to hormonalnie inaczej się przedstawia, tylko taki normalny silny stres związany np z zmartwieniem się), odczuła na sobie skutki stresu np obniżona odporność lub wrzody żołądka lub inne a mimo to nie zachorowała na żadnen nowotwór po wielu latach od tego stresu?

Dzień Dobry Pani,

Fundamentalną zasadą w przypadku stresu, jest skuteczna umiejętność radzenia sobie ze stresem, poprzez regularną aktywność fizyczną, praktykowanie technik komplementacyjnych/medytacyjnych, jogi, tai chi oraz... optymistyczne podejście do codzienności.

Serdeczności i radosci Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605