Ból klatki piersiowej, duszności, ból w mostku i ból pleców na tle nerwowym

Ból klatki piersiowej ( szczególnie w rogach), duszności, ból w mostku, ból pleców (szczególnie pod łopatkami i w okolicach nerek, a także tak po środku). Z tymi bólami borykam się od ponad roku codziennie. W sierpniu w zeszłym roku byłem w szpitalu na badaniach, miałem robione echo serca, usg jamy brzusznej, tomografię klatki piersiowej, prześwietlenie klatki piersiowej i wielokrotne ekg serca, tomografię głowy. Wszystkie badania wyszły dobrze, lekarz przy wypisie mówił,że to niby na tle nerwow

W momencie, gdy badania lekarskie wychodzą prawidłowo rzeczywiście warto zastanowić się czy Pana dolegliwości nie mają podłoża psychologicznego. Polecam udać się do psychologa, bądź lekarza psychiatry, który będzie mógł dokonać diagnozy na podstawie osobistego kontaktu z Panem. Powodzenia.

Dzień dobry, jeżeli wyniki badań lekarskich są prawidłowe, rzeczywiście odczuwane przez pana dolegliwości mogą mieć podłoże nerwicowe. Zachęcam pana w pierwszej kolejności do kontaktu z psychologiem w celu pełnej diagnozy. Psycholog po kilku wstępnych spotkaniach zaproponuje panu dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.