Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciężkie dzieciństwo i nawracające problemy u 31-latka

Witam. Mam problemy od ponad 20 lat. Ciężko mi było o tym mówić. Miałem ciężkie dzieciństwo tak w domu jak i w szkole. Uciekałem od problemów i to dosłownie. Teraz to wszystko do mnie wraca. Jestem nie asertywny, ciągle rozdrażniony, często płaczliwy, mam problemy z pamięcią i koncentracją. Mam nachalne myśli, problemy ze snem. Często najprostsze czynności stanowią problemy, wymagają długich przemyśleń. Brakuje mi energii jakbym był oblepiony smołą. Mam lęki przed rozpoczęciem rozmowy z innymi. Kiedy jest więcej osób czuję się nieswojo, siedzę jak na szpilkach. Potrzebuję pomocy
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Co łączy bezsenność z depresją?

Czy depresja wpływa na zaburzenia snu? Psychiatra dr n. med. Michał Skalski wyjaśnia, jaki jest związek między depresją a bezsennością. Tłumaczy również, jaki charakter ma bezsenność w depresji.

Dzień Dobry Panu,

Proszę już nie czekać i sięgnąć po niezbędne dla Pana wsparcie specjalistyczne, kontaktując się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz psychoterapeutycznego leczenia.
Samoistnie symptomy nie miną, warto pomóc samemu sobie, do rozważenia czego mocno Pana zachęcam.

Z życzeniami dla Pana tylko pozytywnych doświadczeń,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Dzień dobry
Z Pana wiadomości wynika, iż problemy trwają już bardzo długo. Zauważa Pan, że ucieczka od problemów nie jest dobrym sposobem, ponieważ nie pozbywamy się tych problemów i po pewnym czasie one powrócą. Jak mówił S. Freud: "Niewyrażone emocje nigdy nie umierają. Zostają zakopane żywcem, aby powrócić później w znacznie gorszej postaci."
Teraz, gdy w końcu pisze Pan o tym, że potrzebuje pomocy namawiam do tego żeby pozwolił Pan sobie pomóc. Zachęcam do skorzystania z konsultacji psychologicznej w celu zidentyfikowania Pana problemów oraz odnalezienia sposobu radzenia sobie z nimi. W przypadku pytań zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji psychologicznej online.
Pozdrawiam serdecznie. Justyna Żebrowska-Naklicka
j.zebrowska.naklicka@gmail.com tel. 693 548 457

Psycholog i psychotraumatolog. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe. Prowadzi terapie w Lipnie, Gdańsku oraz online
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy