Jak sobie poradzić po rozstaniu z dziewczyną?

Witam. W swoim życiu przechodzę teraz bardzo trudny okres. Mianowicie mam 16 lat i do szaleństwa byłem zakochany w pewnej dziewczynie, z którą chodzę do jednej klasy od podstawówki (9 lat). Kiedyś byliśmy parą, ale to było dawno temu, jeszcze w podstawówce. Kiedy teraz mam opuścić szkolne mury i myślę, że to może być koniec naszej znajomości, to wydaję mi się, że oszaleję! Teraz zrozumiałem jak wiele dla mnie znaczy. Wszystko zaczęło do mnie dochodzić, ale jest już za późno.

W kwietniu powiedziałem jej co czuję. Ona parę dni później powiedziała mi, że nic z tego nie będzie, ale ostatnio przez pewną rozmowę, pojawiła się bliskość i zaczęliśmy się całować. Następnego dnia paczką wybraliśmy się na spacer po naszym pięknym mieście. Gdy ją odprowadziłem sytuacja się powtórzyła. Następnego dnia, kiedy się spotkaliśmy wraz z jej przyjaciółką (jednocześnie jest to moja kuzynka) nie odezwała się do mnie praktycznie ani słowem. W poniedziałek powiedziała mi, że wszystko przemyślała i uważa, że nic z tego nie będzie. Zamknąłem się w sobie.

Nie wiem, co mam robić. Zawsze byłem energicznym, pełnym poczucia humoru facetem, ale od ostatniego czasu nie czuję chęci życia, woli walki. Wszystko mnie przytłacza . Myślałem nawet, żeby skończyć ze sobą raz na zawsze, że tak będzie lepiej. Do tej pory nie dochodzi do mnie, dlaczego tak się stało. Co mam robić?

Witam!

Uczucia, jakich doznajemy w okresie dojrzewania, są bardzo intensywne. Miłość do dziewczyny może być całym sensem życia i jedynym jego celem. Odrzucenie przez wybrankę jest doznaniem bolesnym i trudnym.

Myślę, że rozmowa z tą dziewczyną o tym, co do niej czujesz i jak chcesz, żeby Wasza relacja wyglądała w przyszłości, może być dla obojga możliwością skonfrontowania poglądów. Pozwól jej także przedstawić swoją wizję tej sytuacji.

Razem powinniście zdecydować, jaka będzie przyszłość Waszej znajomości. Taka rozmowa pomoże Ci poznać i zrozumieć jej motywację. Wyjaśnienie całej sytuacji wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie.

Pozdrawiam