Rozstanie z dziewczyną u 31-latka

Dziewczyna podzieliła się ze mną i moją rodzinom opłatkiem potem pojechaliśmy do jej rodziny tam było ok po jakimś czasie kazała mi jechać do naszego wspólnego mieszkania ona zostaje u rodziców mówi ze mnie kocha ale na pasterkę chce iść sama ja mam wracać do pustego naszego mieszkania ? wIĘC POJECHAŁEM serce mi pękało z bólu zemdlałem znalazłem się w szpitalu zadzwoniła i powiedziała że zaraz będzie poczekała aż zrobią mi wyniki i mówi że to koniec

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Warto porozmawiać z partnerką o tym, co się wydarzyło. Sądzę, że szczera rozmowa pozwoli Panu zrozumieć całą sytuacje, da również szansę na opowiedzenie o swoich odczuciach. Myślę, że rozmowa z partnerką pomoże Panu najbardziej w obecnej sytuacji.

Dzień dobry!

Okoliczności Państwa rozstania są niespodziewane i dramatyczne. Być może stąd również Pana gwałtowna, emocjonalna reakcja. To naturalne, że doświadczając odejścia partnera, przeżywamy szok, rozpacz. Niekiedy jednak jest tak, że nie mamy wpływu na sytuację i konieczne jest stopniowe oswajanie się z nią i pogodzenie z rozstaniem. Rzadko jest tak, że jest ono nagłą decyzją. Być może już wcześniej w Państwa związku pojawiały się sygnały, że partnerka dystansuje się, walczy z wątpliwościami. W tym trudnym czasie pomoc i wsparcie może Pan znaleźć w psychoterapii.

Pozdrawiam!

Z tego, co Pan pisze, trudno oszacować powody zachowania Pańskiej dziewczyny. Myślę, że bez względu na to czy Państwo będziecie razem czy nie, warto poprosić dziewczynę o szczerą rozmowę na temat powodów rozstania i jej zachowania. Ostatecznie lepiej jest wiedzieć, czy z jej punktu widzenia, coś jej przeszkadzało w związku i czy mógłby Pan to zmienić.
W razie przedłużających się kłopotów z przeżyciem rozstania, warto zgłosić się na konsultację do psychoterapeuty.