Nerwowość u 19-letniej osoby

Witam, jestem bardzo nerwowa np kiedy mi coś nie wychodzi, wtedy bardzo się denerwuje i potrafię rzucać rzeczami i je zepsuć.Nie radze sobie z emocjami, co jak mam się nie denerwować?Bardzo na tym cierpią bliskie osoby, a ja nie chce by mnie uważali za osobę chorą.Jak zmienić swoje zachowanie być miła i spokojna?

Witam Panią
Pisze Pani o swoim problemie który można nazwać impulsywnością połączoną z niepanowaniem nad swoimi emocjami. Bardzo wprost opisała Pani sytuacje w których tak się Pani zachowuje. To że szuka Pani ratunku dla siebie wskazuje na to że mogłaby Pani skorzystać z długoterminowej psychoterapii, na której mogłaby Pani wspólnie z psychoterapeutką zmienić swoje zachowanie, polepszyć radzenie sobie z emocjami.
życzę dobrego wyboru
Anna Suligowska

Fakt, że widzi Pani swój problem jest już pierwszym krokiem ku zmianie tej sytuacji. Na impulsywność i nie radzenie sobie z kontrolą emocji polecam spotkania z psychologiem poznawczo- behawioralnym, z którym szczegółowo omówi Pani sytuacje, w których najbardziej przejawia się brak kontroli, przeanalizujecie wzorce myślenia w tych sytuacjach i wspólnie podejmiecie pracę nad ich zmianą (min. trening kontroli złości, RTZ). Powodzenia!