O czym świadczy duża nerwowość u 15-latka?

Pytanie do psychologa dzieciecego . Moj syn 15miesieczny jest bardzo nerwowy nie slucha mnie bije na slowo nie wolno reaguje krzykiem rzucaniem nanie podloge.. nie obchodza go zabawki ciagle chce cos psuc nie potrafi usiedziec nawet przy jedzeniu wszedzie go pelno.... duzo plaxze i krzyczy. Szybko sie denerwuje rzuca wszystkim . Nie chce sie przytulac zle sypia . Od urodzenia tak jest . Czy to normalne?

Dzień dobry, rozumiem że synka jest bardzo trudno obecnie opanować. Jednak proponowałabym umówić się do psychologa dziecięcego na konsultację. Dziecko musi zobaczyć specjalista by ocenić czy jego zachowanie jest w granicach norm. Nawet jeżeli nie jest to zaburzenie to jego bunt trwa stanowczo za długo. Jednak może być tak, że rodzice pewnymi swoimi reakcjami, nieświadomie wzmacniają te nie prawidłowe zachowania. Wtedy przyczyna zachowań dziecka jest w rodzicach i to oni dostają wskazówki do pracy. Dlatego proszę wspólnie z mężem i dzieckiem umówić się do psychologa dziecięcego na konsultację.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Pani,

Proszę udać się z Synkiem na konsultację osobistą do pediatry, który skieruje do psychologa dziecięcego, celem postawienia diagnozy.

Życzę Pani I Synowi wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej