Napady złości u 3,5-latka

Witam.. Moj syn 3.5 roku od kilku dni ma napady zlosci..rzuca sie wtedy na podloge..krzyczy..uderza raczkami o siebie lub podloge.. W nocy rowniez ..placze ..rzuca sie ..uderz raczkami w poduszki..wstaje z lozka..tupie..biega ..itp Prosze mi doradzic ..czy powinnam Mu podawac cos na uspokojenie ..chociaz na noc ?

Dzień dobry,
myślę, że podawanie dziecku środków uspokajających (zwłaszcza na własną rękę) nie jest dobrym pomysłem. Jeżeli trudno jest Pani poradzić sobie z wybuchami złości syna warto przyjrzeć się sytuacji i znaleźć źródło takich zachowań. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa dziecięcego ( bezpłatnie w rejonowej poradni psychologiczno pedagogicznej), który podpowie Pani jak reagować w takich sytuacjach i co zrobić aby atmosfera w domu uległa polepszeniu.