Napady złości u dziecka w szkole

Dziecko ma napady złości szczególnie w szkole. Panie skarżą się z tego powodu bo dziecko nie chce uczestniczy w zabawach kiedy się zezłości (klasa 0). uczęszcza na socjoterapię, terapię przedszkolną i na zajęcia do pani psycholog. Z zachowaniem jest co raz lepiej ale niestety czasami zdarzają się słowa"zbije cie" lub rzucanie zabawkami. Panie zaproponowały jakieś leki uspakajające. Neurologicznie był badany jest ok,co robic? Jak reagować na takie fatalne dni w szkole?Czy leki są dobrym pomyslem

Jeśli maluch jest pod opieka psychologa- warto jego dopytać o strategie pracy z dzieckiem. Wówczas będzie spójna, wspólna praca, a tym samym przyniesie większy efekt. Trzeba także pamiętać, że zmiana zachowania następuję stopniowo, mogą się zdarzać okazjonalne "nawroty" nieakceptowanego zachowania. Leki uspokajające traktowałabym jako ostateczność, jeśli faktycznie nie będzie innego wyjścia. Można także skonsultować się z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. Badania pod kątem zaburzeń wczesnodziecięcych ( w tym ADHD) pozwolą dokładnie określić trudności smyka i znaleźć najlepsze sposoby wspierania jego rozwoju.