Nadpobudliwe 2,5-letnie dziecko, które wszystkich gryzie

Moja koleżanka na syna obecie ma 2,5 roku od początku strasznie wszystkich gryzie. Nigdy takiego zachowania nie widziałam u innych dzieci? Owszem mniejsze dzieci tak robiły: np: jak zabkowały gryzły wszystko ale w Wieku 2,5 roku????? Jej mały ma pojsc do przedszkola, nie wiem jak tam sobie z nim poradzą. Jak koleżanka nie potrafi, upomona, klepnie po pupie a On swoje. Dziecko jest nadpobudliwe moim zdaniem i mało mówi!!! Co o tym myslec?? dziekuje i Pozdrawiam

Witam,
na podstawie tak krótkiego opisu trudno jest odpowiedzieć co może być przyczyną takiego zachowania a co za tym idzie doradzić postępowanie. Pisze Pani o nadpobudliwości, skąpej mowie i gryzieniu innych. Te symptomy mogą (ale też nie muszą) świadczyć o istnieniu zaburzeń sensorycznych u dziecka. Radziłabym konsultacje z psychologiem dziecięcym w celu sprawdzenia, czy prezentowane przez chłopca zachowania powinny skłaniać do niepokoju.
Pozdrawiam

http://www.centrum-sensis.pl/
https://www.facebook.com/sensisterapia