Jak rozwiązać konflikt między dziećmi, które się nienawidzą?

Witam. Mam 2 dzieci ,córka jest starsza ma prawie 18 lat a syn 15.Od samego początku grzeczna i rozpieszczona córka znienawidziła swojego brata ,który miał ADHD więc wymagał więcej czasu.Jest tragicznie,nienawidzą się obydwoje,córka chce zostać tutaj u mojej siostry a my z synem chcemy się przeprowadzic bliżej mojego męza bo ma tam pracę ,mieszkaliśmy tam 15 lat(wróciliśmy do siebie po rozwodzie 2,5 roku)Proszę poradzić,mam rozdzielić dzieci ?aby się nie wykończyć?? Jak to rozwiązać ??Ania

Witam,
córka jest już pełnoletnia. Watro omówić z nią sytuację i uszanować jej zdanie. Jeżeli z jakiegoś powodu nie chce się przeprowadzać a są możliwości ku temu by została w obecnym miejscu, to może jest to dobre rozwiązanie. Córka i tak prawdopodobnie w niedługim czasie usamodzielniłaby sie i wyprowadziła z domu. Jej niechęć do przeprowadzki niekoniecznie też musi być związana z niechęcią do brata. W obecnym miejscu zamieszkania na pewno ma znajomych, szkołę itp.
Pozdrawiam

http://www.centrum-sensis.pl/
https://www.facebook.com/sensisterapia