Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zainteresowanie medycyną u 12-latka

dzień dobry mój syn ma 12 lat i interesuje się medycyną zna większość pojęć zawsze nosi rękawiczki na wypadek udzielanie 1 pomocy i nawet wydrukował sobie na rzep do polara naszywkę ratownik Czy to normalne?
MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu

Zespół Aspergera

Jednym z zaburzeń rozwoju jest Zespół Aspergera, będący odmianą autyzmu. O tym, jak objawia się ten zespół, opowiada Joanna Grochowska z Fundacji Synapsis.

Witam,
Normalność to pojęcie względne. Każde dziecko jest niepowtarzalną jednostką. Są dzieci, które już w przedszkolu mają wybrany zawód i są przekonane, że będą nauczycielkami, lekarzami czy weterynarzami. Są również dzieci, które do 20 roku życia nie mają pojęcia kim będą. Na pierwszy rzut oka zachowanie pańskiego syna nie budzi niepokoju. Proszę zwrócić uwagę od kiedy syn ma tak silne zainteresowania medycyną, czy poprzedziło to jakieś ważne wydarzenie w jego życiu, np strata bliskiej osoby, zwierzątka?, kogo chce tak bardzo (u)ratować?. Być może za tym silnym zainteresowaniem medycyną stoi jakaś jego konkretna potrzeba. Jeśli zachowanie syna budzi pański niepokój może warto rozważyć wizytę u psychologa dziecięcego, który sposób pracy dostosowuje do wieku dziecka.
Pozdrawiam,
A.C

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy