Filmy Majkraft uzależniły 10-latka

Mój 10 letni syn ma obsesję na punkcie gry Minecraft i filmów Majkraft. Gra w każdej wolnej chwili, myśli i mówi wyłącznie o tej grze. Jeżeli nie gra to ogląda filmy Majkraft, opowiada o nich i czeka na nowe odcinki. Uczy się bardzo dobrze, spotyka się z kolegami, ale wówczas znowu tylko grają w Minecraft, każdy na swoim sprzęcie. Często też oglądają razem filmy Majkraft i komentują co się w nich dzieje. Syn to uwielbia i wciąga się całkowicie, przeraża mnie to, ale z drugiej strony nie wiem czy to jeszcze pasja, czy już uzależnienie od Minecraft i filmów Majkraft? Z jednej strony dobrze że ma zajęcie, ale chciałabym żeby miał też inne zainteresowania, na przykład na świeżym powietrzu. Próby ograniczania czasu grania nic dają za dużo, jeśli ma zakaz grania, ogląda filmy Majkraft na Youtube. Bardzo prosze o pomoc i podsunięcie pomysłu jak rozwiązać tą sytuację i odciągnąć syna od gry i filmów Majkraft. Czy mój 10-latek jest uzależniony od Majkrafta?

Proszę skonsultować się z psychologiem młodzieżowym. Na podstawie rozmowy możliwe będzie postawienie diagnozy, ale także zaproponowanie Pani działań, które pomogą zmienić zachowanie syna. Ważne jest nie tylko zachowanie syna, ale i sytuacja osobista, rodzinna. O tym będzie mogła Pani porozmawiać podczas spotkania ze specjalistą.

Witam, dzieci w jego wieku uwielbiają korzystać z gier komputerowych, niestety spędzanie przy nich wiele godzin dziennie jest bardzo szkodliwe dla ich zdrowia. Dlatego proszę ustalić z synem maksymalny czas na granie w ciągu dnia i stanowczo egzekwować realizację umowy w tym względzie. Jeżeli będzie miała Pani problem z wyegzekwowaniem ustaleń proszę zgłosić się na konsultację do dziecięcego psychologa klinicznego, ryzyko uzależnienie się od gier komputerowych jest w tej chwili bardzo duże.Pozdrawiam