Zainteresowanie penisem u 7-latka

Moj 7 letni syn,wciaz zajmuje sie swoim...penisem.Dotyka go,sciska,wystawia z majtek.Nie wiem co mam robic zeby przestal.

Zainteresowanie własnymi narządami płciowymi u dzieci jest normalne, rozwojowe. Przede wszystkim nie należy go karać, bo można uzyskać efekt odwrotny lub wywołać u syna negatywne skojarzenia z tą sferą. Jeśli jest Pani zaniepokojona częstotliwością tych zachowań - proszę skonsultować się z psychologiem dziecięcym (np. w Poradni psychologiczno-pedagogicznej).

Witam,
Dziecko interesuje się swoim ciałem,to normalne.jeżeli u dziecka 7-letniego taka potrzeba jest nadmierna,sugerowałabym kontakt z psychologiem lub psychoterapeutą dziecięcym,żeby dokładnie zbadać,na ile jest to wynik postawy dorosłych,błędnego treningu czystości lub np.molestowania.Jeżeli nie ma charakteru czynności przymusowej,stosuje się metody terapii behavioralnej rozpraszające uwagę lub koncentrowanie na innych obiektach i odpowiadanie nie tyle na zachowanie,ile na stan emocji,np.nudę,złość,opór lub brak alternatywnej formy przyjemności.Nie wiemy też,czy w/w zachowanie jest manifestowane tylko w domu,czy tez np.w szkole,co z kolei można eliminować poprzez uspołecznianie.Tak,czy owak,najpierw trzeba rozpoznać charakter tego zachowania,przyczynę a potem na nią odpowiednio reagować.
Pozdrawiam serdecznie.