Jak pomóc dziecku odnaleźć się w nowej szkole?

Mój 7 letni syn nie potrafi odnaleźć się w nowej szkole (przeszedł z przedszkola do szkoły podstawowej) , cały stres ze szkoły rozładowuje w domu na rodzinie. Jest bardzo uparty w sytuacjach kiedy nie ma racji, ma problemy w czytaniu i pisaniu, czuje się gorszy od swoich kolegów. Kiedy próbujemy nakłonić go do czytania robi wszystko by się wymigać, w ostateczności kiedy podnoszę głos zaczyna płakać. W szkole spotyka się z wyśmiewaniem go, jest delikatnym chłopcem, o pokerowej twarzy, smutek tłumi w sobie, nie potrafi powiedzieć co go trapi. Mam poczucie winy, że nie potrafię mu właściwie pomóc.

Witam
Proponuję zgłosić się z dzieckiem do psychologa np. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i tam uzyskać kompleksową pomoc . Problemy w czytaniu i pisaniu mogą wynikać z zaburzeń o charakterze dysleksji, ale mogą mieć także podłoże emocjonalne.Psycholog zdecyduje jakie są konieczne ewentualne badania psychologiczne i podejmie konieczną terapię z synem.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za zaufanie :)

Z Pani opisu wynika, że jest Pani świadoma wrażliwości oraz tłumienia emocji, u swojego Synka i jakie są tego efekty.

Myślę, że przydatna i pomocna byłaby dla Pani Synka, osobista konsultacja u Psychologa dziecięcego, celem podjęcia pracy terapeutycznej nad wzmocnieniem/zbudowaniem samooceny.

Serdeczności i tylko pomyślności dla Pani i Synka życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Pani Synka oraz praca