Mój syn ma utrudniony kontakt z innymi dziećmi oraz nie reaguje jak mówię do niego - co może być przyczyną?

Mój 7 letni syn ma problemy w przedszkolu, nie bawi się z dziećmi, wykonuje prace tylko gdy pani podejdzie i przy nim stoi, ma bardzo ograniczony kontakt z dziećmi, nawet w rodzinie, nie słucha jak coś do niego mówię, czasem mało mówi, są dni że pokazuje to co chce , albo jęczy i trzeba zgadywać. Ostatnio zaniepokoiło mnie dodatkowo że mach rękami nad głowa, koo oczu, jakby coś odganiał, nie chce na ten temat nic powiedzieć. Rano pobudka i wyprawa do szkoły jest bardzo ciężko się wybrac, prawie zawsze płacze, nie chce się ubrać, żadne ubranie mu nie pasuje, krzyczy, wygina się, ciagle Pani musi Go odemnie odciągać bo nie chce zostać, tak jest od półtora roku. Zaczynam już podejrzewać różne choroby, autyzm? Tylko że czasem jak się bawi ze starsza siostra, rzadko bo reaguje biciem jak coś jest nie po jego, to się śmieje, a autystycy raczej się nie śmieją Gdzie mogła bym Go zdiagnozować niekoniecznie na autyzm w woj Podlaskim

Witam
Proszę zgłosić się z dzieckiem do psychologa w najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie uzyska pani niezbędną pomoc, poradę oraz ewentualne wskazówki do dalszej pracy terapeutycznej z dzieckiem. Wizyta jest bezpłatna.
Pozdrawiam
Anna Szyda