Czy w przypadku mojej córki konieczna jest wizyta u psychologa?

Witam, Mam 5-letnią córkę, z którą mam nietypowy problem,a mianowicie każe po sobie powtarzać zdania,a jeśli powie się to źle (np.za głośno, za cicho,nie w takiej kolejności jak ona chce) to zaczyna płkać, krzyczeć i muszę to powtarzać po kilkanaście razy i nie daje już sobie z tym rady. Co mam zrobić i co to może być? Czy potrzeba tutah szybkiej reakcji psychologa? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam
Proszę się zgłosić z córką do psychologa w najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wizyta jest bezpłatna. Podczas spotkania psycholog zdiagnozuje opisany problem i zaproponuje dalsze działania, np. terapię psychologiczną bądź przekaże wskazówki do dalszego postępowania z dzieckiem.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry!
Nie jest to typowe zachowanie. Myślę, że wizyta i konsultacja ze specjalistą nie zaszkodzi. Na pewno znajdą się rozwiązania, które pomogą i dziecku i pani ale by jest znaleść potrzebny jest szczegółowy wywiad, obserwacja dziecka, rozmowa, a to możliwe jest tylko podczas spotkania.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu