Co zrobić w przypadku lęku przed ludźmi u mojego syna?

Witam mam synka 2,5 lat boi się panicznie ludzi i dzieci do 1,5 roku było wszystko ok a teraz nie można z nim wyjść nigdzie gdzie są ludzie nawet do sklepu bo wpada w histerię i placze

Witam
Opisany objaw może być chwilowy i przejściowy spowodowany jakimś wydarzeniem w życiu dziecka , które skutkuje obecnie takim zachowaniem. Jednak proponuję zgłosić się do psychologa w najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wizyta jest bezpłatna. Psycholog zdiagnozuje ogólny rozwój psychofizyczny dziecka i przekaże wskazówki do dalszego postępowania z synkiem, a jeśli będzie to konieczne, to zaproponuje terapię psychologiczną w celu modelowania właściwych zachowań.
Pozdrawiam
Anna Szyda